دوره رباتیک پیشرفته ( دانشجویی)

آشنایی مختصر با دوره رباتیک

با توجه به پیشرفت جوامع بشری و افزایش چشمگیر  نیاز انسان ها به محصولات مصرفی در دنیا دیگر کارخانه ها با توجه به نیروی کار انسانی خود قادر به رفع این نیاز نبودند . پس برای رفع این مشکل به نیروی کار فرا انسانی با قدرتی ورای توان بشر نیاز بود که با نیروی کار وتوانی ثابت در زمان های طولانی کار تولید یک کارخانه را به ثمر برساند که این نقطه شروع فناوری رباتیک در صنعت بود .
امروزه به لطف پیشرفت علم رباتیک و دستاوردهایی که در سایه توسعه فناوری های خودکار و هوشمند محقق می شوند، بیش از پیش شاهد ورود ادوات و ماشین آلات رباتیک به حوزه های مختلف کار و زندگی هستیم. ربات ها میتوانند بسیار ساده و یا با ساختاری پیچیده باشند ولی در همه حالت ها ربات ترکیب علوم مکانیک ، الکترونیک و کامپیوتر است، کاری که روبات ها انجام می دهند، توسط میکروپروسسورها (microprocessors) و میکروکنترلرها (microcontrollers) کنترل می شود.
در این دوره به صورت مقدماتی به آشنایی و آموزش در  مورد هوشمند سازی سیستم های مکانیکی و سنسورهای متداول صنعتی می پردازیم .

تحلیل بازار کار

با توجه به اینکه هوشمند سازی و اتوماسیون سیستم های مکانیکی در ایران هنوز صنعتی نو و وابسته به برند های خارجی می باشد ، بنابراین با ورود حرفه ای به این صنعت می توان  پیشرفت چشمگیری در این صنعت داشت و از آینده شغلی موفقی برخوردار بود.

توانایی دانشجو پس از پایان دوره رباتیک

دانشجو در پایان دوره می تواند :

·         انواع سنسور های مرسوم در رباتیک همچون IR ,PHOTOCELL, سنسور الکترومغناطیس را راه اندازی کند.

·         انواع درایو و انواع DC MOTOR ,STEP MOTOR, SERVOMOTOR را راه اندازی کند.

·         با به کارگیری انواع موتور ها و سنسورها در یک پلیت مکانیکی ، یک ربات هوشمند بسازد.

·         در زمینه برنامه نویسی برای یک ربات فعالیت داشته باشد.

شیوه برگزاری کلاس

این دوره به صورت کاملا عملی و با اتکا بر کیت های آموزشی پیشرفته و انجام پروژه های عملی متعدد برگزار می شود. زمان برگزاری کلاس نیز به انتقال مفاهیم تئوری، بیان مثال های کاربردی، انجام پروژه و رفع ایرادهای دانشجویان اختصاص می یابد.

مطالب مشابه

دوره plc مقدماتی

معرفی و کاربرد دوره PLC آراد الکترونیک PLC مخفف Programable...

دوره نرم افزار Altium Designer

آشنایی مختصر با دوره نرم افزار Altium Designer توانایی طراحی...

پذیرش کارآموز

پذیرش کارآموز در شرکت امیرالکترونیک آراد مرکز آموزش امیرالکترونیک آراد...