دوره میکروکنترلر ARM مقدماتی

آشنایی مختصر با دوره میکروکنترلر ARM مقدماتی

میکروکنترلرهای ARM یکی از پرکاربردترین و بروزترین میکروکنترلرهای مورد استفاده در صنعت هستند. از کاربردهای این میکروکنترلرها می توان به تلفن های هوشمند (Smartphones)، سیستم های اتوماسیون صنعتی(Automotive Systems)، سرور و شبکه (server and networking)، دستگاه های پوشیدنی (Wearables)، تبلت ها و کارتخوان ها (Tablets and Readers)، گیرنده های ست تاپ و ماهواره ای (Set-top and satellite receivers)، رباتیک (Robatics) و بسیاری از کاربردهای دیگر اشاره نمود.

تحلیل بازار کار

با توجه به ارتباط ضعیفی که بین دانشگاه و صنعت وجود دارد، شرکت ها و سازمان های زیادی وجود دارند که خواهان افراد با توانایی برنامه نویسی میکروکنترلرهای ARM می باشند، ولی معمولاً در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی چنین افرادی یافت نمی شوند و افراد با یادگیری و کسب تجربه در این زمینه به راحتی می توانند در چنین سازمان ها و شرکت هایی مشغول به کار شوند.

توانایی دانشجو پس از پایان دوره میکروکنترلر ARM مقدماتی

دانشجو در پایان دوره از توانمندی های زیر برخوردار خواهد شد :

 • راه اندازی واحدهای اصلی میکروکنترلرهای سری AT91SAM7S و AT91SAM7X شرکت ATMEL از قبیل PIO، RTT،  PIT، ADC، AIC،  PMC، T/C و USART.

• کسب تجارب مختلفی از قبیل نوشتن کتابخانه استاندارد و توانایی مقایسه و انتخاب پروتکل های ارتباطی مختلف در پروژه ها

شیوه برگزاری کلاس

در طول دوره پس از بیان هر عنوان توسط مدرس،  دانشجویان با استفاده از سخت افزارهایی که در اختیارشان قرار دارد می توانند تمرین های مربوط به هر بخش را انجام دهند و اشکالات آن ها بررسی و رفع گردد. همچنین تمرین هایی جهت انجام در منزل به آن ها داده می شود که انجام دادن آن ها به فهم بیشتر مطالب کمک می کند.

مطالب مشابه

دوره برق ساختمان

عناوین سر فصل آموزش دوره برق ساختمان: – آموزش مبانی...

دوره نرم افزار MATLAB مقدماتی

آشنایی مختصر با دوره نرم افزار MATLAB مقدماتی MATLAB یک...

پذیرش کارآموز

پذیرش کارآموز در شرکت امیرالکترونیک آراد مرکز آموزش امیرالکترونیک آراد...