دوره نرم افزار MATLAB مقدماتی

آشنایی مختصر با دوره نرم افزار MATLAB مقدماتی

MATLAB یک نرم افزار ساخت شرکت Mathworks و از سوی دیگر یک زبان بسیار سطح بالا و با محیطی جذاب می باشد که توسط میلیونها نفر از مهندسان و دانشمندان در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. این نرم افزار امکان انجام آسان عملیات ماتریسی، محاسباتی و توابعی، استفاده از الگوریتم های مختلف و همچنین امکان ارتباط آسان با زبان های مختلف برنامه نویسی را به کاربر می دهد و بعلاوه دارای طیف کاربردی گستردهای است که در اکثر رشته های علوم پایه و فنی مهندسی و …  مورد استفاده قرار می گیرد.  هسته متلب برای سرعت و کارایی بالا به زبان C نوشته شده‌ ولی رابط گرافیکی آن با زبان جاوا پیاده سازی شده ‌است و بیشتر برنامه‌های آن متن‌ باز می باشند. قدرت متلب بدلیل انعطاف‌پذیری و راحتی کار با آن می‌باشد چنانکه شرکت سازنده و گروه‌های مختلف از جمله دانشگاه‌های سرتاسر جهان و برخی شرکت‌های مهندسی هر ساله جعبه‌ابزارهای خاص کاربردی به آن می‌افزایند که باعث افزایش کارآیی و محبوبیت آن شده ‌است.

تحلیل بازار کار

بدون شک افرادی که قدرت طراحی و در ادامه توانایی شبیه سازی آنها را داشته باشند، می توانند هم خود موسس شرکت دانش بنیان باشند هم در شرکت های بزرگتر همکاری داشته باشند. در حال حاضر اکثر افرادی که در جهت تولید دانش مشغول می باشند، ناگزیر صرفا از این نرم افزار استفاده می کنند. البته پیش بینی می شود در چند سال آینده بدلیل رویکرد نرم افزار که در واقع پوشش دادن گستره وسیعی از نیازمندی های مهندسی می باشد، اکثر شرکت ها از افراد مسلط به این نرم افزار بیشتر بهره گیرند.

توانایی دانشجو پس از پایان دوره نرم افزار MATLAB مقدماتی

دانشجو در پایان کلاس متلب دارای توانمندی های زیر می باشد :

♦ آشنایی با محیط نرم افزار و چگونگی استفاده از انواع توابع

♦ آشنایی با ساختارهای کنترل برنامه اعم از شرطی و حلقه ای

♦ آشنایی با محاسبات مشتق و انتگرال و معادلات دیفرانسیل

♦ آشنایی با ترسیم انواع نمودار ها اعم از دو بعدی و سه بعدی و آماری

♦ آشنایی با محاسبات بصورت پارامتری

♦ آشنایی با درون یابی و بهینه سازی و آنالیز داده ها

♦ آشنایی با Class و برنامه نویسی شی گرا

♦ آشنایی اولیه با Simulink و GUI و  Mupad

شیوه برگزاری کلاس

ویژگی ممتاز دوره آموزشی MATLAB آنست که آخرین ورژن نرم افزار آموزش داده می شود و مخاطبین دوره با بروز ترین نسخه نرم افزار آشنا می شوند. همچنین دیگر ویژگی بارز این دوره ها که خود را از دوره های موجود در مراکز دیگر متمایز می سازد پروژه محور بودن آن می باشد. در واقع در تمامی مراکز سرفصل های استاندارد آموزشی ارائه می گردد ولیکن افراد پس از اتمام دوره قادر به پیاده سازی مسائل مختلف نمی باشند. در شیوه پروژه محور پس از ارائه سرفصل های آموزشی، تمارین مختلفی به دانشجویان محول می گردد و طی دوره نحوه برنامه نویسی دانشجویان مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی می شود. از سوی دیگر سبک برگزاری جلسات نیز به نوبه خود جالب است چراکه راحتی دانشجو را درنظر گرفته است بدین صورت که خوردن و آشامیدن و … در کلاس آزاد است و روند کلاس کاملا دوسویه می باشد و دانشجو-استادی نداریم!

مطالب مشابه

دوره نرم افزار Altium Designer

آشنایی مختصر با دوره نرم افزار Altium Designer توانایی طراحی...

دوره برق ساختمان

عناوین سر فصل آموزش دوره برق ساختمان: – آموزش مبانی...

دوره میکروکنترلر ARM مقدماتی

آشنایی مختصر با دوره میکروکنترلر ARM مقدماتی میکروکنترلرهای ARM یکی...